niedziela, 14 czerwca 2026

Po obu stronach Odry - Rocznica

 W środę ,20 maja odwiedziliśmy kolejny raz Neuenhagen .

My seniorzy wielokrotnie  spotykaliśmy się z seniorami z Niemiec, jeżdżąc do  Neuenhagen a także goszcząc seniorów zza Odry u nas w Świebodzinie.

Znalazłam na moim bloku tylko sześć wpisów o naszej współpracy. Było oczywiście więcej wzajemnych spotkań ale niestety powspominać można tylko te:

I wycieczka   Grupa niemiecka w Polsce  ,  II, polsko - Niemiecka senioriada   III     IV

W maju świętowaliśmy  jubileusz 20-lecia partnerstwa miast Świebodzin - Neuenhagen.

Z okazji tak miłego jubileuszu obecni byli burmistrzowie obu miast  oraz dyrektor naszego Domu Kultury.

Pierwszym punktem obchodów był koncert miejscowego chóru męskiego "FROHSINN1880"


W części oficjalnej  zabrali głos burmistrzowie obu miast.

Omówili wspólne działania obu gmin na wielu płaszczyznach wciągu minionych 20 lat.
Stwierdzili ,że więź jaka tworzyła się na przestrzeni czasu jest bardzo ważna.

Były podziękowania i prezenty.
Głos zabrał również dyrektor naszego Domu Kultury, który 

 
zwrócił uwagę, że szczególnie bliskie są relacje Seniorów z obu stron Odry.


Czujemy satysfakcję i radość ze spotkań zarówno w Neuenhagen jak i u nas w Świebodzinie


Na zakończenie wystąpił znany aktor i kabareciarz , Steffen Möller w programie „Präsident von Polschland”., który zabawiał nas swoim nietuzinkowym żartem.


Po występie , oczywiście zdjęcia z gwiazdą wieczoru.

Seniorzy lubią zdjęcia, pan Stefan nie miał nic przeciwko, więc na pstrykaliśmy.


Ten moment został przez aktora nagrany. Można go obejrzeć  TU.

Na zakończenie jeszcze zdjęcie naszej grupy.

Był to bardzo miły dzień.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających:))

  






















środa, 10 czerwca 2026

Zakończenie Roku Akademickiego 2025/ 26.

 Zakładając mój blok założyłam ,że będzie to pewnego rodzaju kronika z działalności naszego UTW. Początkowo wywiązywała się z moich założeń . Pisałam posty prawie z każdego ważnego a nawet mniej ważnych wydarzeń. 

 Pamiętam okres ( od 2011 do 2015r) gdy utworzyliśmy grupę rowerową . W każdą niedzielę wyruszaliśmy na wyprawę wokół Świebodzina a po powrocie siadałam i opisywała  je 

Wielką przyjemnością było dla mnie zarówno branie udziału w różnych ciekawych wydarzeniach związanych z UTW jak i opisywanie  ich.

Przez minione piętnaście lat działo się wiele ale o wielu sprawach  nie napisałam ani słowa. Szkoda . Czy kiedykolwiek napiszę zaległe posty. 

Dziś chcę napisać o  zakończeniu mijającego roku.

Oficjalną część uroczystego zakończenia roku poprowadziła  pani Beatka  z panem Stanisławem- dyrektorzy naszego Domu Kultury,

                                                  Była też władza 

 Liderzy sekcji otrzymali  z rąk Burmistrza  list z podziękowaniem za wykonaną pracę na rzecz Uniwersytetu.


W 2012roku założyłam sekcję komputerową. W tamtym czasie seniorzy chętnie uczyli się posługiwać  komputerem. Wszystko było nowością. Tworzenie folderów, przesyłanie zdjęć, zakładanie stron w mediach społecznościowych.

Z czasem sekcję  przekształciłam na pogotowie komputerowe. Od dwóch lat prowadziłam je wspólnie 

z kolegą Andrzejem.


Podczas odbioru podziękowania za dotychczasową pracę  poinformowałam ,że  pogotowie komputerowe zostawiam w rękach kolegi. Seniorzy , którzy nas odwiedzają mają zawsze do rozwiązania problem związany z internetem, a w tej dziedzinie lepsi ode mnie są panowie.

W części artystycznej wystąpił nasz kabaret BAKALARET.

Zanim odezwał się sygnał kabaretu  uhonorowano  seniorów , którzy przez kilkanaście lat pisali teksty i występowali w kabarecie a dziś postanowili odejść na " kabaretową emeryturę".


Chciałam napisać pod tym zdjęciem ,że tak wygląda nasz obecny skład kabaretu, ale nie ma na tym zdjęciu dwóch bardzo ważnych osób.

                                                            Nasz muzyk Tadeusz

                                                          i  szef kabaretu Stanisław.

Na zakończenie jeszcze zdjęcie z wystawy prac sekcji artystycznej z liderem sekcji  Terenią.


 Pozdrawiam serdecznie odwiedzających.:))